Każdy przedsiębiorca, który realizuje swoje pomysły na pomnażanie majątku w więcej niż jednej spółce, działalności etc. powinien o czymś pamiętać.

O czym znów mam pamiętać? I tak wspólnik ma na głowie tyle spraw, obowiązków i terminów!

Pozwól, że opowiem Ci historię.

Było to tak….

Adam był przyzwoitym i ciężko pracującym człowiekiem. Ludzie go lubili. Miał talent do nawiązywania relacji. Dzięki kontaktom i umiejętnościom nabytym jeszcze w minionym ustroju, zawsze czymś handlował i świadczył usługi.  Prowadzona spółka pozwalała mu na przyzwoite utrzymanie siebie i rodziny.

W pewien upaly letni wieczór, przy okazji jakiegoś spotkania towarzyskiego ze znajomymi, poznał Marka. Miał on w oczach błysk zapaleńca z artystyczną duszą i umiejętnościami do tworzenia małych dzieł sztuki. Od słowa do słowa okazało się, że Marek wie jak można produkować takie atrakcyjne rzeczy. W dodatku umie je robić. Jednak nie ma lokalu i pieniędzy na uruchomienie produkcji. Dziwnym i tajemniczym trafem Adam miał akurat trochę wolnej gotówki, maszyn i wiedział skąd zdobyć potrzeby materiał.

Od słowa do słowa, stwierdzili że zrobią spółkę.

Jak radzili, tak też uczynili. Formalności, umowa, rejestracja poszły w miarę gładko.

Pierwsze lata działalności, jak to zawsze. Wrzucanie kasy, inwestycje i ciężka harówka by uruchomić produkcję, nauczyć się produktu, poznać rynek, znaleźć zbyt.

Wreszcie, udało się! Spółka zaczęła zarabiać! Może nie spłaciła wrzuconej w nią kasy i czasu, ale przynajmniej produkcja wychodziła na niewielki plus. Na takim rynku to był sukces!

Niestety Marek stwierdził, że trochę tak głupio dzielić się ze wspólnikiem pieniędzmi. W końcu to on nauczył Adama jak produkować niepowtarzalny towar…. a to że Adam przez 3 lata finansował to wszystko i utopił w spółce kupę kasy, to już jego problem. ,,Frajer i tyle!” – pomyślał Marek.

Dziwnym trafem spółka Adama i Marka zyskała konkurenta na rynku. Produkcja i sprzedaż spółki spadała, ponieważ odbiorcy kupowali łudząco podobne produkty z innego źródła. Okazał się nim garaż Marka, w którym ,,tłukł” on chałupniczo te same i takie same produkty jak jego spółka z Adamem. Do tego stopnia, że sygnował je logiem i tabliczką spółki….

Adam, gdy dowiedział się, że wspólnik okrada jego i spółkę……

 

Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *