18
Gru

Zaczynamy!

Witaj na łamach mojego bloga!

„Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku” – a każdy blog od pierwszego wpisu.

Jak domyślasz się z tytułu bloga, będę pisał o spółce komandytowej, przybliżając jej niedoceniane  zalety.

Kto może i powinien prowadzić swój biznes, czy start-up w takiej formie?  Jakie zyskasz dzięki temu korzyści? Kim jest komplementariusz i dlaczego nie chodzi o komplementy? Czy jego krewnym jest komandytariusz? Co to jest ta suma komandytowa i jakie wynikają z niej przywileje?

Jak przemyśleć i ułożyć swój pomysł na firmę jeszcze przed podpisaniem umowy spółki. Jak gasić pożar i konflikt między wspólnikami i wiele innych.

Znajdziesz tu również komentarze do pojawiających się wyroków, zmian w przepisach, oraz innych nowości dla spółki komandytowej.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jan Górski Grudzień 18, 2013 o 22:15

Witam Zbyszku,
cieszę się, że i Ty dołączasz do grona blogerów:)
temat bloga jest ciekawy, więc z pewnością będę tu częściej zaglądał:)

Pozdrawiam
Jasiek

Odpowiedz

Zbigniew Korsak Styczeń 13, 2014 o 10:19

Dzięki za komentarz.
Po raz kolejny przekonuję się że świat jest mały!
Pozdrawiam

Odpowiedz

Wojciech Rudzki | ZbycieSpadku.pl Styczeń 18, 2014 o 18:03

Życzę powodzenia, sam niedawno zacząłem pisać bloga o prawie spadkowym pod adresem http://zbyciespadku.pl/ . Miejmy nadzieję, że nasze blogi przyczynią się do upowszechnienia wiedzy o prawie, spółka komandytowa nie jest jeszcze wykorzystywana tak często, a przecież wykorzystanie jej miałoby w wielu przypadkach większy sens niż na przykład spółki cywilnej.

Odpowiedz

Zbigniew Korsak Styczeń 21, 2014 o 10:15

Dziękuję Panu za komentarz i życzenia. Powodzenie zawsze się przyda!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: