6
Cze

Wzór podpisu komplementariusza. Jak wygląda poświadczenie w sądzie? Czyli czy ktoś widział Dziub Dziuba?

Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czyli poświadczenie podpisu wspólnika przez pracownika sądu.

Za moich dziecinnych lat bardzo popularna była piosenka ,,Dziub Dziub”. Lekka melodia z wesołym tekstem o zagadkowym Dziub Dziubie. Co to ma wspólnego z prawem i spółkami?

Przy mozolnym kształceniu prawników, uczą nas wielu konstrukcji i rozwiązań teoretycznych, które….. ciężko spotkać w praktyce. Moim faworytem jest hipoteka na hipotece, której poszukuję i jeszcze nie widziałem na oczy 🙂

Jednym z takich Dziub Dziubów prawniczych był dla mnie długo wzór podpisu wspólnika, prokurenta, członka zarządu jaki musi być złożony w aktach rejestrowych spółki – poświadczony przez pracownika sądu. Poświadczenie podpisu przez notariusza jednak zdecydowanie dominuje w obrocie.

Zawsze się zastanawiałem jak wygląda jego odpowiednik zrobiony przez pracownika sądu rejestrowego?

Aż pewnego dnia…

niespodziewanie

przeglądając jakieś akta……

BUM – znalazłem!

Wygląda on tak:

wzór podpisu

Jak to wygląda w aktach KRS spółki? Na kartce formatu A4 jest odciśnięta pieczęć (niebieska). Zamazane pola były wypełnione odręcznie. Na dole po prawej podpis złożył wspólnik. To mieszkało akurat w aktach KRS spółki jawnej.

Ot taka praktyczna ciekawostka. Być może współcześnie złożenie wzoru podpisu wygląda już inaczej.

A jaka z tego informacja jest dla Ciebie? Jeśli rejestrujesz spółkę komandytową, albo inną, zawsze możesz poświadczyć wzór podpisu przed pracownikiem sądu.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: