Wzór podpisu komplementariusza. Jak wygląda poświadczenie w sądzie? Czyli czy ktoś widział Dziub Dziuba?

Czy ktoś widział Dziub Dziuba? Czyli poświadczenie podpisu wspólnika przez pracownika sądu.

Za moich dziecinnych lat bardzo popularna była piosenka ,,Dziub Dziub”. Lekka melodia z wesołym tekstem o zagadkowym Dziub Dziubie. Co to ma wspólnego z prawem i spółkami?

Przy mozolnym kształceniu prawników, uczą nas wielu konstrukcji i rozwiązań teoretycznych, które….. ciężko spotkać w praktyce. Moim faworytem jest hipoteka na hipotece, której poszukuję i jeszcze nie widziałem na oczy 🙂

Jednym z takich Dziub Dziubów prawniczych był dla mnie długo wzór podpisu wspólnika, prokurenta, członka zarządu jaki musi być złożony w aktach rejestrowych spółki – poświadczony przez pracownika sądu. Poświadczenie podpisu przez notariusza jednak zdecydowanie dominuje w obrocie.

Zawsze się zastanawiałem jak wygląda jego odpowiednik zrobiony przez pracownika sądu rejestrowego?

Aż pewnego dnia…

niespodziewanie

przeglądając jakieś akta……

BUM – znalazłem!

Wygląda on tak:

wzór podpisu

Jak to wygląda w aktach KRS spółki? Na kartce formatu A4 jest odciśnięta pieczęć (niebieska). Zamazane pola były wypełnione odręcznie. Na dole po prawej podpis złożył wspólnik. To mieszkało akurat w aktach KRS spółki jawnej.

Ot taka praktyczna ciekawostka. Być może współcześnie złożenie wzoru podpisu wygląda już inaczej.

A jaka z tego informacja jest dla Ciebie? Jeśli rejestrujesz spółkę komandytową, albo inną, zawsze możesz poświadczyć wzór podpisu przed pracownikiem sądu.

Zbigniew Korsak
Podobne artykuły
Kontrahent Ci nie zapłacił?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *