7
Sty

Spółka komandytowa – co to jest? Część II.

Dziś napiszę Ci czym może być spółka komandytowa dla Twojego biznesu.

Jest to idealny sposób na połączenie przynajmniej dwóch różnych osób chcących prowadzić wspólnie biznes.

Jeden z nich (być może jesteś nim Ty) ma pomysł, zapał, chęć, wiedzę jak, gdzie i na czym zarobić. Ma jednocześnie energię i siłę przebicia by prowadzić i rozwijać firmę. Dodatkowo nie boi się ryzyka. Nie ma jednak wystarczającego kapitału (gotówki, magazynu, parku maszynowego etc.) by swoje pomysły wcielić samodzielnie w życie. Może też potrzebować wsparcia do rozwinięcia już prowadzonej działalności. Jeśli ten opis pasuje do Ciebie, jesteś idealnym kandydatem na komplementariusza przyszłej spółki komandytowej 🙂

Drugi z nich ma kapitał którym może się podzielić z komplementariuszem. Jednocześnie nie chce ryzykować niczym więcej. Nie musi się również znać na prowadzeniu biznesu, albo może nie mieć na to czasu, czy ochoty. Chce jednocześnie mieć udział w zyskach z takiego interesu. Taki opis przedstawia modelowego komandytariusza.

Na tym polega istota i dogodność spółki komandytowej. Jeden się zna i weźmie ryzyko. Drugi ma kapitał, niekoniecznie chce ryzykować i chce zarobić. Dobre rozwiązanie na startup.

Sporo spółek komandytowych powstaje jako doraźne twory do realizacji określonych zadań, czy inwestycji. Są one tworzone przez poważne i funkcjonujące na rynku od lat spółki. Sp.k. to również dobre rozwiązanie dla istniejących firm, dla przeprowadzenia określonego biznesu.

Pomyśl o tym 🙂 może spółka komandytowa to również dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Spokojnego po świątecznego wieczoru!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: