18
Gru

Nowy wygląd odpisu z KRS.

Grudzień jest bardzo gorącym czasem w życiu prawnika.

Nie, niestety nie chodzi tylko o święta i prezenty 🙂 . A szkoda!

Sądy i inne instytucje niczym hufce Stachanowców (statystyka królową wymiaru sprawiedliwości!), przed końcem roku zamykają kolejne sprawy, wysyłając w świat do stron i pełnomocników uzasadnienia wyroków, postanowień, odpisy opinii biegłych. Złośliwość kalendarza powoduje że rok rocznie przynajmniej kilka  terminów do wniesienia zażalenia czy apelacji przypada na okres przedświąteczny, albo przed Sylwestrem.

Wystając spod stosu papierów, przy kompletowaniu dokumentacji do kolejnej sprawy zauważyłem nowinkę w odpisie z KRS. Traktuję to jako ciekawostkę.

Jednym z efektów ostatnich zmian w KRS i rejestracji spółek, są nowe rubryki w odpisie z rejestru przedsiębiorców KRS.

Dziś pobierając ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości informację odpowiadającą odpisowi aktualnemu, zauważyłem:

Wycinek z KRS przeważajacy przedmiot działaności

Po kliknięciu powinno się powiększyć 🙂

Co nowego?

Rubryka ,,Przedmiot przeważającej działalności przedsiębiorcy”. W tym wypadku jeszcze pusty, ponieważ spółka zarejestrowana wiele lat temu.

Z ciekawości, w tym wypadku, lista PKD liczyła ponad 50 pozycji.

I tym optymistycznym akcentem wracam do walki o lepszy byt…..

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Artur Grudzień 30, 2014 o 22:03

Jest rozwiązanie odnośnie nadesłanych uzasadnień, nie pisać zażaleń i apelacji 🙂

Odpowiedz

Zbigniew Korsak Grudzień 30, 2014 o 22:37

😉 komentarz w punkt. Celny w swojej przewrotności!
Tylko że klienta nie zawsze da się przekonać, że zażalenie/apelacja ma ma sensu. I nie chodzi o wynagrodzenie pełnomocnika za napisanie, czy opłatę sądową, ale czas i sens działania.
Zwłaszcza że średnia skuteczność apelacji to 10 może 15 %. Jeśli sąd pierwszej instancji nie walnie jakiegoś wyjątkowego babola, obowiązuje niepisana zasada ,,ne zmienius”.
Dziękuję za komentarz
Zbigniew Korsak

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: