14
Lut

Kary dla niesfornych spółek i prezesów. Obowiązki sprawozdawcze.

Drogi czytelniku! Wybacz. Lektura kolejnych projektowanych przepisów prawa i pomysłów na nie, trwale wpływa na zmianę percepcji i procesów poznawczych. Koledzy odreagowują je na różne sposoby. Ja wybrałem taki. Jeśli nie rozumiesz co to ironia, satyra, pamflet – nie czytaj.

Tekst powstał na fali doniesień o pomysłach na zaostrzenie kar za brak składania sprawozdań finansowych przez spółki.

,,Cały postępowy świat obiegła zatrważająca wiadomość.

Tak! Ministerstwo sprawiedliwości w rządzie ludowym wreszcie zrobi porządek i weźmie się za  badylarzy. Nie może przecież być tak, by prywaciarze nie informowali miłościwie panujących ile zarobili, ile wydali i jak to wygląda w ich rachunkowych księgach. Dawno ustanowione prawa w myśl których każdy badylarz, który obrót określony przekroczy, ma obowiązek sprawozdania szczegółowe rachunkowe złożyć. Mieszkać one mają w aktach rejestrów spekulanckich spółek i do poborców skarbowych złożone być. Bo przecież nawet małe dziecko wie, że zarobionymi pieniędzmi trzeba się dzielić z państwem. Przy okazji spowiadając się ze swojego procederu.

Tymczasem reakcyjne siły wywrotowców spod znaku libertarian i pogrobowcy politycznych bankrutów szerzą defetystyczne wieści wśród ludu pracującego, że rzekomo podatki maja być zalegalizowanym rabunkiem. Wrogowie postępu rozsiewają wolnorynkowe fantasmagorie o tym, że niby rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko te które pod przymusem odbierze obywatelom. Hasła te są wodą na młyn wywrotowcom na pasku grupek wielbicieli umarłych ekonomistów.

Takiej podłości nie znała historia ludzkości!

Jakie szczęście, że nasi rządzący dla dobra mas pracujących miast i wsi, zaproponowali ostateczne rozwiązanie kwestii sprawozdań badylarzy!

Tak, każden z nich będzie srogo karany za niezłożenie sprawozdań finansowych. W kraj ruszyć mają wspólne inspekcje robotniczo-chłopskie dla kultywacji dobrych, sprawdzonych ludowych wzorców. Tak, bo my się dobrych, słusznych wzorców nie wstydzimy!

Opornych będzie się grzywnami dolegliwymi karać.

Prezesów, wspólników i innych wszelkiego rodzaju spekulantów zamykać będą w dyby i na widok publiczny wystawiać.

Do łask wróci smoła i pierze.

Inżynierowie z robotnikami już projektują nowego rodzaju kibitki, które oprymowanym dodatkowe niedogodności w transporcie zapewniać będą.

A wszystko w myśl sztandarowego hasła: By żyło się lepiej! By żyło się lepiej WSZYSTKIM!”

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: