23
Sie

Jak uzyskać odpis pełny z KRS? Dostępny on-line!

Jak uzyskać odpis pełny z KRS?

A poprawnie informację odpowiadającą odpisowi pełnemu z rejestru przedsiębiorców KRS?

Dotychczas wymagało to wycieczki do jednego z wydziałów Krajowego Rejestru Sądowego. Zainwestowania w wymiar sprawiedliwości 60 zł (opłata sądowa). Odstania swoje w kolejce.

I to mimo, że już lata temu Ministerstwo Sprawiedliwości umożliwiło pobieranie informacji aktualnych z KRS przez stronę internetową .

Pamiętam że to była rewolucja. Naprawdę duża rewolucja. Dla nas pełnomocników, sądów i urzędów. Całe szczęście mimo początkowych oporów, że wydruk jest bez pieczątki i podpisu urzędnika taka forma odpisu z KRS się przyjęła.

Odpis z KRS może być kopalnią informacji o spółce. Jeśli chcesz wiedzieć, co można tam wyczytać, koniecznie zajrzyj o tu.

Nadal zdarzało się, że odpis aktualny nie wystarczał. Czasami trzeba było pokazać pełną historię wpisów w KRS dotyczących spółki. Chodziło o sprawy sporne, również rejestrowe. W szczególności przeciwko byłym członkom zarządu spółek z o.o.

W takiej sytuacji był potrzebny odpis pełny z KRS. I wycieczka do sądu po jego uzyskanie.

Tymczasem w KRSie……

Jedna z ostatnich rewolucji w rejestrach sądowych (tak ta związana ze składaniem sprawozdań finansowych tylko on line) dodała możliwość pobrania odpisu pełnego z KRS przez stronę internetową. Niestety była to regulacja martwa.

Nie wiem jak ty, ale ja często korzystam ze strony KRS. 

Pobierz wydruk informacji pełnych z KRS

I jakież było moje zaskoczenie gdy wczoraj (22.08.2018) dostrzegłem tam nową niepozorną opcję ->

Tak. Nareszcie. Można. W nocy o północy (o ile nie wyłączą systemu eKRS). Bez wychodzenia z domu i dodatkowych kosztów.

Możesz pobrać w pdf i drukować ile papieru w drukarce. Dowolną liczbę odpisów pełnych z KRS.

Cieszę się prawie jak komornik na meblościankę! Możliwe, że nie do końca rozumiesz o co ta radość? Jeśli jesteś prawnikiem – plusy tego rozwiązania są dla Ciebie oczywiste.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz spółkę, to docenisz to że jednym dokumentem możesz pokazać historię (CAŁĄ) zmian w rejestrze Twojej spółki.

Uwierz mi to przydatna opcja.

Odpis pełny z KRS.

Informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu z rejestru przedsiębiorców

Nagłówek takiego odpisu z KRS wygląda o tak: ->

 

 

 

 

Pozostaje czekać na kolejne zmiany w S24 i dostosowanie rejestracji przez internet do obowiązujących przepisów. Chodzi o przepchanie wąskich gardeł o których celnie napisał u siebie na blogu radca prawny Błażej Szarzalski Jak długo trwa rejestracja spółki w S24 przez internet?

A ty do czego wykorzystasz odpis pełny z KRS?

 

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski / Rejestracja spółki z o.o. Wrzesień 3, 2018 o 21:33

Rewelacja, brak tylko możliwości założenia spółki w s24 bez przesyłania fizycznych dokumentów. Tym by się chłopaki zajęły. Miało być do końca pierwszego kwartału 2018, a oni dłubią przy rzeczach już powszechnie dostępnych wcześniej (np. w bazach danych opartych o MSiG).

Odpowiedz

Zbigniew Korsak Wrzesień 4, 2018 o 09:46

Niestety prawo ,,nienadanża” za rozwojem technologii, a tu technologia S24 za rozwojem prawa 😉
Przewrotne!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: