30
Maj

Ile kosztuje ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym? Koszty prowadzenia spółki komandytowej. Zmiana wysokości opłat za ogłaszanie w Monitorze wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego

Dziś krótko i rzeczowo o kosztach prowadzenia spółki komandytowej.

Dobra wiadomość – od dziś zapłacisz mniej za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Dotyczy to również ogłoszenia o złożeniu sprawozdania finansowego.

A co to ma do kosztów prowadzenia spółki?

Do rejestracji może niewiele, ale do kosztów zmian w spółce już ma. Rejestracja i spora część zmian w umowie spółki, czy jej danych (np: adres) obok zgłoszenia i wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS, musi być ogłoszona w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Za ogłoszenie płaci wnioskodawca.

Do wczoraj koszt ogłoszenia w MSiG wynosił:

  1. 100,00 zł za ogłoszenie wpisu o rejestracji;
  2. 250,00 zł za ogłoszenie każdego kolejnego wpisu. W praktyce były to ogłoszenia o zmianach w umowie spółki lub wzmianki o złożeniu sprawozdania finansowego;

Od 30.05.2014 r. za ogłoszenie o rejestracji spółki, zmianie umowy, złożeniu sprawozdania finansowego zapłacisz 100,00 zł.

Informacja urzędowa na ten temat jest tu.

Można obniżyć koszty prowadzenia biznesu? Widać można 🙂

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: