14
Maj

Gdzie w umowie spółki komandytowej jest data zawarcia?

Będąc młodym radcą prawnym, przyszedł do mnie klient o wyglądzie wyraźnie zmieszanym.

-Dzień dobry Panie mecenasie! Zawołał od progu.

-Dzień dobry miły kliencie. W czem mogę pomóc? Odparłem.

Otóż mamy ze wspólnikiem problem. Znaczy była nam i zaginęła data. Wyartykułował wyraźnie zakłopotany.

A cóż to za data i czego to data zginęła? Zapytałem niezbity z rzeczowego tropu.

Ano data zawarcia umowy spółki z moim wspólnikiem znaczy się. Zripostował już troszkę pewniej.

…..

Mój drogi czytelniku! Pytania z którymi docierasz do mojego bloga są naprawdę inspirujące. Osoba przesiąknięta przepisami (w tym niestety również i ja), nie dostrzega bardzo istotnych rzeczy, będących problemami klientów prawników, w tym Twoimi problemami. Nie wiem jak z powyższego dialogu wybrnęłaby ,,Młoda lekarka” ze znanej serii skeczy Ewy Szumańskiej i Jana Kaczmarka.

Jako młody radca prawny odpowiem rzeczowo 🙂

  • Data zawarcia umowy spółki komandytowej znajduje się w treści aktu notarialnego, który sporządził notariusz gdy podpisywałeś umowę ze wspólnikami. Przynajmniej jeden egzemplarz umowy spółki powinniście mieć zachowany w dokumentacji spółki. Tam znajdziesz dzień jej zawarcia.
  • Jeśli zagubiłeś akt notarialny umowy spółki komandytowej (co się zdarza), nie oznacza to końca świata. Powinieneś udać się do notariusza, który sporządzał akt i poprosić o jego wypis. Naturalnie za wynagrodzeniem. Pamiętaj, też że jeden egzemplarz umowy ,,mieszka” w aktach KRS spółki. Możesz udać się do sądu rejestrowego i tam ją skopiować.
  • Gdybyś nie pamiętał u którego notariusza podpisywaliście umowę (uwierz mi, to też możliwe), to imię i nazwisko, jak i numer aktu notarialnego odszukasz w odpisie z KRS Twojej spółki.

 

Dialog początkowy jest fikcyjny, a zdarzenie w nim opisane nigdy nie miało miejsca. Żaden klient i radca prawny nie ucierpiał w czasie sporządzania powyższego wpisu 🙂

Dobrego dnia! Nie zapomnij o odrobinie humoru – bez niej będzie nieznośnie nudno.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: