27
Cze

Dlaczego nie warto składać czegokolwiek w czerwcu w KRS?

Guzianka KRS

Dlatego nie warto składać czegokolwiek do KRS w czerwcu!

Po pierwsze są wakacje. Normalni ludzie i prawnicy też mają wakacje. Prawo do wolnego. Odpoczynku.

Po drugie na Mazurach wieje wiatr. Są jeziora i komary. Można tam fajnie spędzić czas. O wiele ciekawiej niż produkując w pocie czoła dokumentację do KRS.

Po trzecie koniec czerwca to ostatni gwizdek na zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego dla zdecydowanej większości spółek. Skutkiem tego biuro podawcze Krajowego Rejestru Sądowego przypomina sytuację na zdjęciu. Przy stałej przepustowości dokumentacji zalewa je fala wniosków i dokumentacji. Każdy z nich trzeba tak samo zarejestrować, opisać wrzucić do akt.

Skutkiem tego referendarze sądowi przynajmniej do końca lipca będą zajęci sprawdzeniem kompletności dokumentacji i wpisywaniem wzmianek o złożonych dokumentach. A jeśli będziesz miał pecha, zarządzeniami o zwrocie wniosku do KRS.

Ubocznym efektem jest to, że przełom czerwca i lipca jest najgorszym czasem na rejestrowanie czegokolwiek w KRS. Trawa to zwyczajnie dłużej niż poza szczytem sezonu.

W tym roku już za późno, ale może w kolejnym warto pomyśleć o wcześniejszym złożeniu sprawozdania finansowego i wymaganych uchwał do KRS?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: