Co się dzieje z KRS?

Ile się czeka na wpis w KRS?

Wydaje się, że Krajowy Rejestr Sądowy powinien działać jak zwykle. A przy okazji to ile się czeka na wpis w KRS?

Jak potrzebuję ściągnąć/pobrać odpis z KRS mojego klienta, dłużnika, to wchodzę na stronę https://ems.ms.gov.pl/start klikam gdzie i jak trzeba i mam.

Tymczasem….

Co się dzieje z KRS?

Co się dzieje z KRS?

Taki obrazek możesz zobaczyć jeśli próbujesz pobrać odpis z KRS. Przynajmniej dziś od 12:00. Wcześniej i to już od 13 marca 2018 r. strona wyświetlała komunikat o pracach serwisowych, które miały potrwać do 15 marca 2018 r. do 7:00 rano. Później godzinę przesunięto do 12:00.

Co się stało z KRS-em?

Zmiany, Panie zmiany i to duże. Aktualnie dodano funkcjonalność do zgłaszania dokumentów finansowych drogą elektroniczną. W taki sam sposób prawdopodobnie będzie można przeglądać złożone dokumenty finansowe.

Całość zmian przepisów ustawy o KRS zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji postępowania o wpis. Łącznie z obowiązkiem składania wniosków tylko drogą elektroniczną. Jeśli czas i zlecenia klientów pozwolą – popełnię o tym w najbliższym czasie wpis. Jeśli jesteś niecierpliwy, znajdziesz o tym bez problemu informację w internecie. W tym również u kolegów prawników – blogerów.

Niestety aktualnie elektronizacja i cyfryzacja przypomina bardziej elektryfikację.

Wyłączenie KRS na dwa dni robocze spowodowało to, że po włączeniu serwery otrzymały masę wyszukiwań. Odebrały to jako atak hakerski i …. działają jak działają. Czyli nie działają. System jest przeciążony. No i nie wiadomo kiedy to zacznie działać.

Całkiem przypadkiem cała operacja zmian w działaniu KRS pogłębiła spore zaległości w rozpoznawaniu wniosków o wpis w KRS i rejestrację.

W okolicach przełomu czerwca i lipca 2018 r. czeka nas fala zgłaszania pierwszych sprawozdań w wersji elektronicznej. Spodziewam się sporej nerwówki i chaosu. Wszyscy musimy się tego nauczyć na nowo. Jeśli jesteś członkiem zarządu sp. z o.o. albo obowiązkowo składasz sprawozdanie finansowe, to już dziś wyrób sobie profil zaufany. Będzie potrzebny!

A jeśli bezradnie szukasz ile się czeka na wpis w KRS, to uspokoję Cię.

Długo.

I lepiej już było.

A ty ile czekasz na swój wpis w KRS?

Zbigniew Korsak
Podobne artykuły

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *