15
Mar

Co się dzieje z KRS?

Ile się czeka na wpis w KRS?

Wydaje się, że Krajowy Rejestr Sądowy powinien działać jak zwykle. A przy okazji to ile się czeka na wpis w KRS?

Jak potrzebuję ściągnąć/pobrać odpis z KRS mojego klienta, dłużnika, to wchodzę na stronę https://ems.ms.gov.pl/start klikam gdzie i jak trzeba i mam.

Tymczasem….

Co się dzieje z KRS?

Co się dzieje z KRS?

Taki obrazek możesz zobaczyć jeśli próbujesz pobrać odpis z KRS. Przynajmniej dziś od 12:00. Wcześniej i to już od 13 marca 2018 r. strona wyświetlała komunikat o pracach serwisowych, które miały potrwać do 15 marca 2018 r. do 7:00 rano. Później godzinę przesunięto do 12:00.

Co się stało z KRS-em?

Zmiany, Panie zmiany i to duże. Aktualnie dodano funkcjonalność do zgłaszania dokumentów finansowych drogą elektroniczną. W taki sam sposób prawdopodobnie będzie można przeglądać złożone dokumenty finansowe.

Całość zmian przepisów ustawy o KRS zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji postępowania o wpis. Łącznie z obowiązkiem składania wniosków tylko drogą elektroniczną. Jeśli czas i zlecenia klientów pozwolą – popełnię o tym w najbliższym czasie wpis. Jeśli jesteś niecierpliwy, znajdziesz o tym bez problemu informację w internecie. W tym również u kolegów prawników – blogerów.

Niestety aktualnie elektronizacja i cyfryzacja przypomina bardziej elektryfikację.

Wyłączenie KRS na dwa dni robocze spowodowało to, że po włączeniu serwery otrzymały masę wyszukiwań. Odebrały to jako atak hakerski i …. działają jak działają. Czyli nie działają. System jest przeciążony. No i nie wiadomo kiedy to zacznie działać.

Całkiem przypadkiem cała operacja zmian w działaniu KRS pogłębiła spore zaległości w rozpoznawaniu wniosków o wpis w KRS i rejestrację.

W okolicach przełomu czerwca i lipca 2018 r. czeka nas fala zgłaszania pierwszych sprawozdań w wersji elektronicznej. Spodziewam się sporej nerwówki i chaosu. Wszyscy musimy się tego nauczyć na nowo. Jeśli jesteś członkiem zarządu sp. z o.o. albo obowiązkowo składasz sprawozdanie finansowe, to już dziś wyrób sobie profil zaufany. Będzie potrzebny!

A jeśli bezradnie szukasz ile się czeka na wpis w KRS, to uspokoję Cię.

Długo.

I lepiej już było.

A ty ile czekasz na swój wpis w KRS?

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: