17
Lip

Była sobie spółka, wspólnicy i….. zakaz działalności konkurencyjnej. Vol.1

Każdy przedsiębiorca, który realizuje swoje pomysły na pomnażanie majątku w więcej niż jednej spółce, działalności etc. powinien o czymś pamiętać.

O czym znów mam pamiętać? I tak wspólnik ma na głowie tyle spraw, obowiązków i terminów!

Pozwól, że opowiem Ci historię.

Było to tak….

Adam był przyzwoitym i ciężko pracującym człowiekiem. Ludzie go lubili. Miał talent do nawiązywania relacji. Dzięki kontaktom i umiejętnościom nabytym jeszcze w minionym ustroju, zawsze czymś handlował i świadczył usługi.  Prowadzona spółka pozwalała mu na przyzwoite utrzymanie siebie i rodziny.

W pewien upaly letni wieczór, przy okazji jakiegoś spotkania towarzyskiego ze znajomymi, poznał Marka. Miał on w oczach błysk zapaleńca z artystyczną duszą i umiejętnościami do tworzenia małych dzieł sztuki. Od słowa do słowa okazało się, że Marek wie jak można produkować takie atrakcyjne rzeczy. W dodatku umie je robić. Jednak nie ma lokalu i pieniędzy na uruchomienie produkcji. Dziwnym i tajemniczym trafem Adam miał akurat trochę wolnej gotówki, maszyn i wiedział skąd zdobyć potrzeby materiał.

Od słowa do słowa, stwierdzili że zrobią spółkę.

Jak radzili, tak też uczynili. Formalności, umowa, rejestracja poszły w miarę gładko.

Pierwsze lata działalności, jak to zawsze. Wrzucanie kasy, inwestycje i ciężka harówka by uruchomić produkcję, nauczyć się produktu, poznać rynek, znaleźć zbyt.

Wreszcie, udało się! Spółka zaczęła zarabiać! Może nie spłaciła wrzuconej w nią kasy i czasu, ale przynajmniej produkcja wychodziła na niewielki plus. Na takim rynku to był sukces!

Niestety Marek stwierdził, że trochę tak głupio dzielić się ze wspólnikiem pieniędzmi. W końcu to on nauczył Adama jak produkować niepowtarzalny towar…. a to że Adam przez 3 lata finansował to wszystko i utopił w spółce kupę kasy, to już jego problem. ,,Frajer i tyle!” – pomyślał Marek.

Dziwnym trafem spółka Adama i Marka zyskała konkurenta na rynku. Produkcja i sprzedaż spółki spadała, ponieważ odbiorcy kupowali łudząco podobne produkty z innego źródła. Okazał się nim garaż Marka, w którym ,,tłukł” on chałupniczo te same i takie same produkty jak jego spółka z Adamem. Do tego stopnia, że sygnował je logiem i tabliczką spółki….

Adam, gdy dowiedział się, że wspólnik okrada jego i spółkę……

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria radcy prawnego Zbigniew Korsak z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@korsakradca.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: